Licensed to IHSAA Championship Meet HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/6/2021 05:14 PM
              Fishers High School - Girls - 2/4/2021 to 2/6/2021               
                              Fishers High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hamilton Southeastern                             1:49.02    1:42.94   40  
     1) Rebecca Ang JR                  2) Kennedy Fisher JR              
     3) Audrey Crawford FR              4) Molly Pedersen SR              
  2 Fishers                                           1:51.36    1:43.86   34  
     1) Josephine Ramey SO              2) Grace Lux JR                   
     3) Alexandra Stein JR              4) Kalliopi Agapios JR            
  3 Hamilton Heights                                  1:57.45    1:55.91   32  
     1) Tara Holder SR                  2) Teegan Madara FR               
     3) Kennedy Weaver JR               4) Cylie Starr SR                 
  4 Pendleton Heights                                 2:02.63    1:57.48   30  
     1) Claire Wittkamper JR            2) Kaitlyn Wheetley SR            
     3) Kennedy Safford FR              4) Ella Dixon JR                  
  5 Anderson                                          2:07.82    2:02.86   28  
     1) Lexi Swanson SR                 2) Libby Hahn JR                  
     3) Allie Bramwell SR               4) Ava Nickelson FR               
  6 Oak Hill                                          2:08.34    2:06.14   26  
     1) Jaycie Pearce FR                2) Grace Marsh JR                 
     3) Audra Berens SO                 4) Brianna Brown SO               
  7 Yorktown                                          2:06.40    2:06.75   24  
     1) Josie Pressnall SO              2) Lilly Kleinschmidt FR          
     3) Molly Wickliffe SR              4) Anisse Stoops JR               
  8 Marion                                            2:13.59    2:11.56   22  
     1) Stevie McAtee JR                2) Ella Topping FR                
     3) Olivia Lindsay SR               4) Bayley Grieve SR               
B - Final
  9 Elwood Community                                  2:41.09    2:35.39   18  
     1) Kennedy Perrin SO               2) Ellie Laub SO                  
     3) Allison Johnson                 4) Addison Updegraff SO           
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Josephine Ramey           SO FISH                 1:54.83    1:48.54   20  
  2 Charlize Ramey            SR FISH                 1:56.31    1:53.84   17  
  3 Grace McKinney            JR PEND                 1:56.80    1:55.73   16  
  4 Tara Holder               SR HHTS                 1:57.57    1:57.43   15  
  5 Ava Olson                 SO  HSE                 1:58.82    1:58.32   14  
  6 Amelia Vicory             JR  HSE                 1:59.34    1:59.55   13  
  7 Neely Agnew               SR YORK                 1:59.64    2:00.32   12  
  8 Maria Alexander           SO YORK                 1:59.92    2:01.90   11  
B - Final
  9 Emily Pfeifer             SR FISH                 1:59.94    1:59.57    9  
 10 Lauren Bergman            SO  HSE                 2:00.52    1:59.59    7  
 11 Amber Lindzy              JR  AHS                 2:03.02    2:00.62    6  
 12 Ashtin McDivitt           SR OAKH                 2:00.37    2:01.87    5  
 13 Sophie Kaster             SO PEND                 2:03.95    2:03.47    4  
 14 Clara McIntyre            FR PEND                 2:09.94    2:06.40    3  
 15 Maria Mitchell            SR HHTS                 2:10.22    2:11.62    2  
 16 Kaylie Gunion             JR OAKH                 2:13.30    2:17.17    1  
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kate Mouser               SO FISH                 2:10.83    2:01.84   20  
  2 Lydia Reade               JR FISH                 2:10.34    2:04.28   17  
  3 Grace Lux                 JR FISH                 2:15.36    2:05.56   16  
  4 Audrey Crawford           FR  HSE                 2:07.64    2:06.52   15  
  5 Anna Stolle               SO  HSE                 2:11.25    2:08.27   14  
  6 Katelyn Kertin            SO  HSE                 2:11.80    2:10.98   13  
  7 Teegan Madara             FR HHTS                 2:13.54    2:12.70   12  
  8 Taylor King               JR OAKH                 2:14.92    2:16.69   11  
B - Final
  9 Emma Bledsoe              SO OAKH                 2:17.97    2:15.36    9  
 10 Jaima Link                JR PEND                 2:16.79    2:17.74    7  
 11 Grace Huisman             JR YORK                 2:19.88    2:19.36    6  
 12 Allie Bramwell            SR  AHS                 2:20.59    2:20.70    5  
 13 Stella Payne              SO PEND                 2:23.29    2:24.68    4  
 14 Catherine Dudley          JR PEND                 2:27.94    2:26.72    3  
 15 Kennedy Weaver            JR HHTS                 2:31.08    2:32.31    2  
 16 Libby Hahn                JR  AHS                 2:34.31    2:34.23    1  
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ashley Saple              SO  HSE                   24.29      23.94   20  
  2 Kalliopi Agapios          JR FISH                   24.13      24.11   17  
  3 Kennedy Fisher            JR  HSE                   24.35      24.27   16  
  4 Grace Newton              SO  HSE                   24.73      24.28   15  
  5 Avery Stein               FR FISH                   24.37      24.38   14  
  6 Mallory Gentry            FR PEND                   24.98      24.50   13  
  7 Ellie Alexander           SR YORK                   24.45      24.54   12  
  8 Alexandra Stein           JR FISH                   24.50      24.59   11  
B - Final
  9 Cylie Starr               SR HHTS                   25.43      25.28    9  
 10 Kaitlyn Wheetley          SR PEND                   25.66      25.46    7  
 11 Riley Powers              SO YORK                   26.98      26.59    6  
 12 Ella Dixon                JR PEND                   26.74      26.90    5  
 13 Mallory Cheek             JR OAKH                   26.84      26.99    4  
 14 Brianna Brown             SO OAKH                   26.79      27.11    3  
 15 Maddie Hutcherson         JR HHTS                   27.12      27.23    2  
 16 Isabelle Regnault         SO OAKH                   27.61      27.28    1  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                 Semis     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Morgan Casey              SR FISH                  342.42     489.96   20  
  2 Natalie Bryan             SR FISH                  304.08     415.56   17  
  3 Gretchen Osmun            SO FISH                  257.34     354.21   16  
  4 Ella Penny                SO  HSE                  246.72     344.13   15  
  5 Hannah Justice            JR  HSE                  240.12     329.97   14  
  6 Lexi Ozmun                JR OAKH                  204.60     285.00   13  
  7 Cora Saylor               FR OAKH                  189.21     262.17   12  
  8 Madelyn Heineman          SO PEND                  184.68     256.65   11  
  9 Ella Wilhelm              JR  HSE                  183.51     252.33    9  
 10 Gabbi Vermilion           SR MARN                  157.02     211.77    7  
 11 Angelina Crehan           SR PEND                  123.09     162.75    6  
 12 Madison Tyler             FR  AHS                  116.85     159.57    5  
 13 Zoe Kesler                JR PEND                  102.90     142.65    4  
 14 Natalli Ramirez           FR  AHS                  109.89     126.69    3  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Audrey Crawford           FR  HSE                   56.70      55.59   20  
  2 Abigail Miller            JR FISH                   58.33      56.97   17  
  3 Diane Koo                 JR FISH                   57.53      57.50   16  
  4 Kaleigh Stivers           JR  HSE                   58.81      58.35   15  
  5 Alexandra Stein           JR FISH                   58.06      58.45   14  
  6 Rebecca Ang               JR  HSE                   58.85      59.65   13  
  7 Taylor King               JR OAKH                 1:00.72    1:00.32   12  
  8 Grace Huisman             JR YORK                 1:00.72    1:00.86   11  
B - Final
  9 Jaima Link                JR PEND                 1:02.48    1:01.77    9  
 10 Sophie Kaster             SO PEND                 1:02.26    1:02.61    7  
 11 Allie Bramwell            SR  AHS                 1:05.18    1:04.63    6  
 12 Kennedy Weaver            JR HHTS                 1:07.85    1:07.13    5  
 13 Anna Wheat                SR HHTS                 1:08.71    1:08.49    4  
 14 Kennedy Safford           FR PEND                 1:10.17    1:10.53    3  
 15 Audra Berens              SO OAKH                 1:09.81    1:10.68    2  
 16 Olivia Lindsay            SR MARN                 1:10.80    1:11.36    1  
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Molly Pedersen            SR  HSE                   52.39      51.02   20  
  2 Ashley Saple              SO  HSE                   53.29      52.54   17  
  3 Charlize Ramey            SR FISH                   53.38      52.56   16  
  4 Ellie Alexander           SR YORK                   53.56      53.44   15  
  5 Mallory Gentry            FR PEND                   54.83      53.50   14  
  6 Avery Stein               FR FISH                   53.64      53.66   13  
  7 Grace Newton              SO  HSE                   54.78      53.71   12  
  8 Tara Holder               SR HHTS                   54.50      53.83   11  
B - Final
  9 Emily Pfeifer             SR FISH                   55.33      54.45    9  
 10 Maria Alexander           SO YORK                   56.58      57.67    7  
 11 Riley Powers              SO YORK                   59.64      58.83    6  
 12 Mallory Cheek             JR OAKH                   58.59      59.47    5  
 13 Maddie Hutcherson         JR HHTS                 1:00.36      59.59    4  
 14 Allison Gentry            JR PEND                 1:00.57    1:00.10    3  
 15 Alia Walters              SO PEND                 1:00.68    1:00.53    2  
 16 Lexi Swanson              SR  AHS                 1:01.09    1:01.01    1  
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Josephine Ramey           SO FISH                 5:05.57    4:54.04   20  
  2 Kate Mouser               SO FISH                 5:10.05    4:54.56   17  
  3 Mackenzie Pierce          JR FISH                 5:12.42    5:08.33   16  
  4 Teegan Madara             FR HHTS                 5:14.86    5:12.57   15  
  5 Sloane Gardner            JR  HSE                 5:18.14    5:14.81   14  
  6 Grace McKinney            JR PEND                 5:19.87    5:18.17   13  
  7 Ava Olson                 SO  HSE                 5:18.86    5:19.90   12  
  8 Avery Witt                FR  HSE                 5:19.93    5:27.43   11  
B - Final
  9 Amber Lindzy              JR  AHS                 5:21.70    5:21.34    9  
 10 Ashtin McDivitt           SR OAKH                 5:33.22    5:35.50    7  
 11 Clara McIntyre            FR PEND                 5:46.43    5:40.81    6  
 12 Maria Mitchell            SR HHTS                 5:48.08    5:49.83    5  
 13 Stella Payne              SO PEND                 5:52.36    5:53.12    4  
 14 Anisse Stoops             JR YORK                 6:10.96    5:54.67    3  
 15 Claire Gamble             JR OAKH                 6:04.47    6:05.59    2  
 16 Kaylie Gunion             JR OAKH                 6:05.93    6:08.55    1  
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hamilton Southeastern                             1:40.76    1:34.34   40  
     1) Kennedy Fisher JR               2) Grace Newton SO                
     3) Ashley Saple SO                 4) Molly Pedersen SR              
  2 Fishers                                           1:40.20    1:35.85   34  
     1) Kalliopi Agapios JR             2) Avery Stein FR                 
     3) Alexandra Stein JR              4) Charlize Ramey SR              
  3 Pendleton Heights                                 1:47.13    1:40.23   32  
     1) Jaima Link JR                   2) Kaitlyn Wheetley SR            
     3) Mallory Gentry FR               4) Grace McKinney JR              
  4 Yorktown                                          1:43.36    1:42.44   30  
     1) Maria Alexander SO              2) Neely Agnew SR                 
     3) Grace Huisman JR                4) Ellie Alexander SR             
  5 Oak Hill                                          1:45.50    1:43.21   28  
     1) Taylor King JR                  2) Mallory Cheek JR               
     3) Emma Bledsoe SO                 4) Ashtin McDivitt SR             
  6 Anderson                                          1:52.82    1:49.59   26  
     1) Lexi Swanson SR                 2) Libby Hahn JR                  
     3) Allie Bramwell SR               4) Amber Lindzy JR                
  7 Hamilton Heights                                  1:53.43    1:53.40   24  
     1) Kat Cox SR                      2) Kennedy Weaver JR              
     3) Maddie Hutcherson JR            4) Maria Mitchell SR              
  8 Marion                                            2:00.96    1:58.44   22  
     1) Olivia Lindsay SR               2) Halle Larson FR                
     3) Bayley Grieve SR                4) Stevie McAtee JR               
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kalliopi Agapios          JR FISH                   58.81      57.98   20  
  2 Olivia Harter             SR  HSE                   59.73      58.78   17  
  3 Rebecca Ang               JR  HSE                 1:00.02      59.06   16  
  4 Makana Goss               JR  HSE                   59.91      59.18   15  
  5 Abigail Miller            JR FISH                 1:01.49      59.21   14  
  6 Diane Koo                 JR FISH                 1:01.18      59.61   13  
  7 Claire Wittkamper         JR PEND                 1:05.45    1:05.54   12  
  8 Emma Weflen               SR PEND                 1:06.71    1:07.36   11  
B - Final
  9 Josie Pressnall           SO YORK                 1:10.99    1:08.87    9  
 10 Carlie Flintoff           SR HHTS                 1:11.58    1:09.36    7  
 11 Jane Pache                SO HHTS                 1:10.19    1:09.38    6  
 12 Lucy Holaday              FR YORK                 1:11.00    1:09.82    5  
 13 Isabel Blosser            JR PEND                 1:12.47    1:12.37    4  
 14 Isabelle Regnault         SO OAKH                 1:14.88    1:13.39    3  
 15 Jasmine Demarco           SO  AHS                 1:15.28    1:13.60    2  
 16 Jaycie Pearce             FR OAKH                 1:15.39    1:14.25    1  
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lydia Reade               JR FISH                 1:06.85    1:02.90   20  
  2 Grace Lux                 JR FISH                 1:05.39    1:03.35   17  
  3 Mackenzie Pierce          JR FISH                 1:04.48    1:03.40   16  
  4 Kennedy Fisher            JR  HSE                 1:05.33    1:04.30   15  
  5 Anna Stolle               SO  HSE                 1:06.90    1:05.45   14  
  6 Katelyn Kertin            SO  HSE                 1:06.46    1:06.12   13  
  7 Emma Bledsoe              SO OAKH                 1:07.94    1:06.74   12  
  8 Neely Agnew               SR YORK                 1:09.26    1:10.55   11  
B - Final
  9 Kaitlyn Wheetley          SR PEND                 1:10.53    1:10.40    9  
 10 Cylie Starr               SR HHTS                 1:13.73    1:13.43    7  
 11 Catherine Dudley          JR PEND                 1:13.84    1:13.44    6  
 12 Grace Marsh               JR OAKH                 1:16.60    1:16.53    5  
 13 Libby Hahn                JR  AHS                 1:17.49    1:17.42    4  
 14 Ellie Ray                 FR PEND                 1:20.37    1:19.98    3  
 15 Lilly Kleinschmidt        FR YORK                 1:19.78    1:21.90    2  
 16 Kat Cox                   SR HHTS                 1:21.84    1:24.25    1  
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Fishers                                           3:38.10    3:27.11   40  
     1) Kate Mouser SO                  2) Charlize Ramey SR              
     3) Avery Stein FR                  4) Josephine Ramey SO             
  2 Hamilton Southeastern                             3:36.99    3:27.39   34  
     1) Ashley Saple SO                 2) Audrey Crawford FR             
     3) Grace Newton SO                 4) Molly Pedersen SR              
  3 Pendleton Heights                                 4:01.38    3:40.45   32  
     1) Jaima Link JR                   2) Sophie Kaster SO               
     3) Mallory Gentry FR               4) Grace McKinney JR              
  4 Yorktown                                          3:46.10    3:43.65   30  
     1) Maria Alexander SO              2) Grace Huisman JR               
     3) Neely Agnew SR                  4) Ellie Alexander SR             
  5 Hamilton Heights                                  3:52.82    3:49.51   28  
     1) Tara Holder SR                  2) Maddie Hutcherson JR           
     3) Teegan Madara FR                4) Cylie Starr SR                 
  6 Oak Hill                                          3:54.87    3:51.29   26  
     1) Taylor King JR                  2) Mallory Cheek JR               
     3) Emma Bledsoe SO                 4) Ashtin McDivitt SR             
  7 Marion                                            5:17.12    5:02.73   24  
     1) Molley Steenbergh FR            2) Savannah Fry SR                
     3) Macy Summers SO                 4) Halle Larson FR