Licensed to IHSAA Championship Meet HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/4/2021 08:32 PM
             Plainfield High School - Girls - 2/4/2021 to 2/6/2021             
                            Plainfield High School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cascade                                           1:58.42    1:55.29  
     1) Rebekah Mosier SR               2) Caroline Glaze SR              
     3) Kiara McGuyre SR                4) Jenna Smith JR                 
  2 Plainfield                                        1:51.96    1:56.17  
     1) Meg Parker JR                   2) Grace Brackney JR              
     3) Nicole Abell SO                 4) Delaney Edwards SO             
  3 Terre Haute South Vigo                            1:58.15    1:56.52  
     1) Murphy Moore FR                 2) Demme Hancewicz FR             
     3) Lyric Irish FR                  4) Haley Sakbun JR                
  4 Greencastle High School                           1:55.59    1:56.80  
     1) Brooke Boswell JR               2) Olivia Headley JR              
     3) Zoe Weltz SR                    4) Katie White SR                 
  5 Terre Haute North Vigo                            1:55.99    1:58.12  
     1) Jessica Breitweiser SR          2) Madison Myers JR               
     3) Anne Demchak JR                 4) Nevaeh Lauritzen JR            
  6 Danville Community                                2:06.21    2:01.81  
     1) Maggie Hudson FR                2) Audrey Petree JR               
     3) Payton Friedrich SO             4) Katie DiBenedetto SR           
  7 Avon                                              1:51.89    2:02.91  
     1) Emma Cooper JR                  2) Erika Becker SR                
     3) Grace Burris FR                 4) Anna Bose JR                   
  8 South Putnam                                      2:00.10    2:04.59  
     1) Keeli Pastore JR                2) Josie Hutcheson JR             
     3) Sammi Jones SR                  4) Kallie Pastore FR              
-------------------------------------------------------------------------
  9 West Vigo                                         2:27.89    2:28.32  
     1) Tailar Daugherty JR             2) Sadie Herring JR               
     3) Madysen Lindsay SO              4) Gretchen Parsons JR            
 10 North Putnam                                      2:27.90    2:30.41  
     1) Nicole Huffman JR               2) Alaina Chew SO                 
     3) Wyleigh Thomas JR               4) Layla Hassar FR                
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Sydney Srnka              SR PFLD                 1:59.51    1:59.57  
  2 Haley Sakbun              JR THSO                 1:53.53    1:59.88  
  3 Lucia Engle-Wilkerson     SR PFLD                 1:59.70    2:00.41  
  4 Hallie Meier              SO PFLD                 1:58.57    2:00.83  
  5 Kate Hilgarth             JR AVON                 2:03.54    2:04.17  
  6 Kali Hutchek              SO AVON                 2:10.90    2:05.41  
  7 Madison Goff              SO CASC                 2:09.60    2:08.11  
  8 Sammi Jones               SR SOPT                 2:07.02    2:10.00  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Caroline Gooch            SO Ghs                  2:08.85    2:10.33  
 10 Morgan Bondurant          SO AVON                 2:19.52    2:10.79  
 11 Grace Elmore              SR NPUT                 2:11.25    2:11.39  
 12 Payton Friedrich          SO DANV                 2:26.96    2:16.22  
 13 Emma Ginter               JR CASC                 2:18.71    2:16.37  
 14 Rosemary Alderton         SR THSO                 2:17.34    2:19.81  
 15 Grace Lucas               SO DANV                 2:23.33    2:21.55  
 16 Alaina Chew               SO NPUT                 2:20.75    2:23.62  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Audrey Fox                SR CASC                 2:29.28    2:26.37  
 18 Hailey Kane               JR   WV                 2:25.83    2:26.89  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Graci Hollis              FR NPUT                 2:26.79    2:27.99  
 20 Aubree Blaydes            FR SOPT                 2:32.46    2:33.46  
 21 Lucy Butler               JR Ghs                  2:38.26    2:38.41  
 22 Kylie Flint               FR Ghs                  2:37.97    2:38.71  
 23 Hannah McBride            SR THNO                 2:40.33    2:42.44  
 24 Erin Murphy               JR   WV                 2:46.67    2:54.39  
 25 Abby Rissler              FR SOPT                 3:00.07    2:55.00  
 26 Madalynn Blitz            SO   WV                 2:57.43    2:55.78  
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Elle Gilkerson            SR PFLD                 2:13.57    2:12.07  
  2 Taylor Brackney           FR PFLD                 2:18.36    2:16.59  
  3 Kayla Logeais             SR AVON                 2:18.69    2:17.02  
  4 Demme Hancewicz           FR THSO                 2:18.42    2:17.12  
  5 Murphy Moore              FR THSO                 2:22.56    2:17.96  
  6 Grace Brackney            JR PFLD                 2:21.55    2:22.42  
  7 Caroline Glaze            SR CASC                 2:27.09    2:23.15  
  8 Erika Becker              SR AVON                 2:25.66    2:23.88  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Audrey Petree             JR DANV                 2:30.91    2:26.16  
 10 Jenna Smith               JR CASC                 2:29.21    2:27.46  
 11 Lillian Cheesman          SR THSO                 2:32.37    2:27.48  
 12 Josie Hutcheson           JR SOPT                 2:27.66    2:27.92  
 13 Anna Bose                 JR AVON                 2:35.53    2:28.87  
 13 Zoe Weltz                 SR Ghs                  2:27.59    2:28.87  
 15 Keeli Pastore             JR SOPT                 2:30.74    2:32.13  
 16 Joanna Phillips           JR THNO                 2:38.99    2:34.85  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Julia Simon               FR DANV                 2:55.00    2:48.25  
 18 Gillian Monnett           SR Ghs                  2:52.28    2:50.72  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sydney Anderson           SR Ghs                  2:52.41    2:54.03  
 20 Gretchen Parsons          JR   WV                 2:52.32    2:55.70  
 21 Ally Menke                SR SOPT                 2:56.90    3:01.55  
 22 Madysen Lindsay           SO   WV                 3:12.81    3:12.05  
 23 Kelsey Croft              FR THNO                 3:39.82    3:35.68  
 -- Jaydah Holmes             SO   WV                 3:16.29         DQ  
 -- Kassandra Merritt         FR THNO                 2:58.07         DQ  
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Olivia Headley            JR Ghs                    25.38      25.51  
  2 Demme Hancewicz           FR THSO                   26.28      25.83  
  3 Josie Heyob               SO PFLD                   25.93      25.89  
  4 Samantha Meier            SR PFLD                   26.57      26.07  
  4 Meg Parker                JR PFLD                   26.44      26.07  
  6 Katie DiBenedetto         SR DANV                   27.00      26.41  
  7 Brooke Boswell            JR Ghs                    26.45      26.45  
  8 Nevaeh Lauritzen          JR THNO                   25.94      26.46  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Erin Taylor               FR AVON                   27.41      26.57  
 10 Kiara McGuyre             SR CASC                   27.05      26.58  
 11 Macey Mong                SR THSO                   26.66      26.60  
 12 Charissa Chow             JR THSO                   26.58      26.85  
 13 Caroline Gauer            FR THNO                   27.61      26.92  
 14 Rilee Jones               FR AVON                   27.44      27.02  
 15 Katie White               SR Ghs                    26.76      27.11  
 16 Caitlyn Phillips          SO SOPT                   27.79      27.20  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Abby Sandala              JR AVON                   28.13      27.21  
 18 Katherine Templeton       JR THNO                   26.64      27.27  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Victoria Potters          SR CASC                   27.03      27.47  
 20 Rebekah Mosier            SR CASC                   27.41      27.87  
 21 Keaton Burress            SO NPUT                   28.65      28.65  
 22 Alex Steffy               SR SOPT                   28.84      29.45  
 23 Reese Kisner              FR DANV                   30.34      29.46  
 24 Nicole Huffman            JR NPUT                   31.05      31.06  
 25 Gracie Quigley            FR DANV                   34.68      32.11  
 26 Kennedy Clark             SO SOPT                   33.94      33.30  
 27 Tailar Daugherty          JR   WV                   31.33      33.73  
 28 Lilian Gaddis             FR NPUT                   34.35      34.50  
 29 Cassie Roush              FR   WV                   31.99      35.59  
 30 MaKayla Witty             SR   WV                   38.33      40.38  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Hannah Jones              SR AVON                   57.01      58.22  
  2 Anne Demchak              JR THNO                   59.88      59.78  
  3 Lyric Irish               FR THSO                 1:02.37    1:01.47  
  4 Kayla Logeais             SR AVON                 1:04.11    1:01.97  
  5 Samantha Meier            SR PFLD                 1:03.08    1:02.29  
  6 Jenna Smith               JR CASC                 1:03.38    1:03.56  
  7 Nicole Abell              SO PFLD                 1:07.76    1:03.59  
  8 Payton Friedrich          SO DANV                 1:13.48    1:07.65  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zoe Weltz                 SR Ghs                  1:04.46    1:07.94  
 10 Lillian Cheesman          SR THSO                 1:10.94    1:08.40  
 11 Taylor Schoen             FR PFLD                 1:09.76    1:08.85  
 12 Grace Burris              FR AVON                 1:14.37    1:09.90  
 13 Olivia Glaeser            JR CASC                 1:15.75    1:12.38  
 14 Aubree Blaydes            FR SOPT                 1:19.86    1:18.60  
 15 Kassandra Merritt         FR THNO                 1:22.21    1:18.63  
 16 Ally Menke                SR SOPT                 1:19.78    1:22.57  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Maya McNichols            FR THNO                 1:44.38    1:26.82  
 18 Meredith Ball             FR Ghs                  1:22.60    1:29.53  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gillian Jones             SO SOPT                 1:53.29    1:55.65  
 -- Jaydah Holmes             SO   WV                 1:30.52         DQ  
 -- Wyleigh Thomas            JR NPUT                 1:21.88        DFS  
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Haley Sakbun              JR THSO                   52.79      54.99  
  2 Hallie Meier              SO PFLD                   56.16      55.40  
  3 Olivia Headley            JR Ghs                    55.27      55.58  
  4 Lyric Irish               FR THSO                   55.66      55.88  
  5 Megan Siereveld           FR PFLD                   57.94      56.73  
  6 Jessica Breitweiser       SR THNO                   57.57      57.83  
  7 Erin Taylor               FR AVON                   59.63      58.01  
  8 Macey Mong                SR THSO                   57.65      58.10  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kallie Pastore            FR SOPT                   57.12      59.01  
 10 Nevaeh Lauritzen          JR THNO                   57.35      59.27  
 11 Katherine Templeton       JR THNO                 1:00.14    1:00.53  
 12 Anna Bose                 JR AVON                 1:01.48    1:00.84  
 13 Victoria Potters          SR CASC                 1:00.03    1:00.85  
 14 Katie White               SR Ghs                    59.83    1:02.03  
 15 Abby Sandala              JR AVON                 1:04.65    1:02.62  
 16 Alex Steffy               SR SOPT                 1:03.11    1:03.03  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Caitlyn Phillips          SO SOPT                 1:01.35    1:03.46  
 18 Keaton Burress            SO NPUT                 1:03.81    1:03.54  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Graci Hollis              FR NPUT                 1:05.38    1:06.07  
 20 Gretchen Parsons          JR   WV                 1:04.40    1:06.16  
 21 Caroline Sullivan         JR Ghs                  1:05.50    1:07.28  
 22 Zoey Twigg                FR DANV                 1:08.87    1:07.45  
 23 Cameron Kuhn              JR CASC                 1:12.33    1:11.44  
 24 Madysen Lindsay           SO   WV                 1:10.79    1:11.49  
 25 Gracie Quigley            FR DANV                 1:22.85    1:12.90  
 26 Nicole Huffman            JR NPUT                 1:09.93    1:13.41  
 27 Faith Needham             SR CASC                 1:27.88    1:15.89  
 28 MaKayla Witty             SR   WV                 1:28.70    1:33.05  
 -- Sydney Srnka              SR PFLD                   54.68         DQ  
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Madison Myers             JR THNO                 5:15.86    5:21.60  
  2 Lucia Engle-Wilkerson     SR PFLD                 5:18.23    5:24.11  
  3 Kate Hilgarth             JR AVON                 5:30.59    5:34.69  
  4 Tessa Maar                SO PFLD                 5:38.44    5:39.07  
  5 Nicole Abell              SO PFLD                 5:41.43    5:41.45  
  6 Madison Goff              SO CASC                 5:52.39    5:41.95  
  7 Sammi Jones               SR SOPT                 5:34.92    5:42.57  
  8 Kali Hutchek              SO AVON                 5:47.13    5:45.88  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Morgan Bondurant          SO AVON                 6:03.33    5:53.35  
 10 Caroline Gooch            SO Ghs                  5:52.18    5:53.77  
 11 Maria Hillyer             JR THSO                 5:57.97    5:55.57  
 12 Maggie Hudson             FR DANV                 6:18.75    5:57.76  
 13 Emma Ginter               JR CASC                 6:12.11    6:00.42  
 14 Paige Kaiser              SR Ghs                  6:10.91    6:06.71  
 15 Alaina Chew               SO NPUT                 6:15.50    6:20.54  
 16 Grace Lucas               SO DANV                 6:28.70    6:23.42  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rosemary Alderton         SR THSO                 6:21.05    6:27.41  
 18 Hailey Kane               JR   WV                 6:53.25    6:56.02  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hannah McBride            SR THNO                 7:11.84    7:09.49  
 20 Stevie Keenan             FR SOPT                 7:10.20    7:10.82  
 21 Kylie Flint               FR Ghs                  7:03.30    7:13.15  
 22 Erin Murphy               JR   WV                 7:27.23    8:15.77  
 -- Joanna Phillips           JR THNO                 5:42.05        DNF  
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Plainfield                                        1:41.31    1:44.85  
     1) Megan Siereveld FR              2) Samantha Meier SR              
     3) Lucia Engle-Wilkerson SR        4) Sydney Srnka SR                
  2 Avon                                              1:44.44    1:46.86  
     1) Rilee Jones FR                  2) Erin Taylor FR                 
     3) Erika Becker SR                 4) Kali Hutchek SO                
  3 Cascade                                           1:51.11    1:46.94  
     1) Kiara McGuyre SR                2) Victoria Potters SR            
     3) Jenna Smith JR                  4) Madison Goff SO                
  4 Greencastle High School                           1:43.59    1:47.32  
     1) Katie White SR                  2) Caroline Gooch SO              
     3) Zoe Weltz SR                    4) Olivia Headley JR              
  5 Terre Haute South Vigo                            1:48.71    1:47.65  
     1) Maria Hillyer JR                2) Charissa Chow JR               
     3) Murphy Moore FR                 4) Macey Mong SR                  
  6 Terre Haute North Vigo                            1:52.12    1:52.48  
     1) Caroline Gauer FR               2) Katherine Templeton JR         
     3) Maya McNichols FR               4) Joanna Phillips JR             
  7 North Putnam                                      1:54.95    1:52.79  
     1) Wyleigh Thomas JR               2) Keaton Burress SO              
     3) Graci Hollis FR                 4) Grace Elmore SR                
  8 South Putnam                                      2:02.00    1:54.50  
     1) Kallie Pastore FR               2) Ally Menke SR                  
     3) Alex Steffy SR                  4) Caitlyn Phillips SO            
-------------------------------------------------------------------------
  9 Danville Community                                2:03.74    1:57.43  
     1) Maggie Hudson FR                2) Julia Simon FR                 
     3) Reese Kisner FR                 4) Zoey Twigg FR                  
 10 West Vigo                                         2:04.73    2:09.13  
     1) Gretchen Parsons JR             2) Jaydah Holmes SO               
     3) Tailar Daugherty JR             4) Hailey Kane JR                 
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Hannah Jones              SR AVON                   57.53      57.71  
  2 Anne Demchak              JR THNO                 1:01.62    1:00.90  
  3 Murphy Moore              FR THSO                 1:03.47    1:02.49  
  4 Meg Parker                JR PFLD                 1:04.79    1:02.68  
  5 Jessica Breitweiser       SR THNO                 1:03.47    1:03.93  
  6 Delaney Edwards           SO PFLD                 1:06.58    1:04.78  
  7 Kamryn Elder              SR AVON                 1:08.56    1:05.23  
  8 Brooke Boswell            JR Ghs                  1:05.95    1:05.63  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Molly Nichols             FR PFLD                 1:09.92    1:07.32  
 10 Katie DiBenedetto         SR DANV                 1:09.50    1:07.33  
 11 Keeli Pastore             JR SOPT                 1:07.20    1:07.59  
 12 Charissa Chow             JR THSO                 1:06.06    1:07.76  
 13 Maria Hillyer             JR THSO                 1:07.85    1:08.39  
 14 Emma Cooper               JR AVON                 1:13.31    1:08.62  
 15 Maggie Hudson             FR DANV                 1:12.50    1:09.82  
 16 Rebekah Mosier            SR CASC                 1:11.74    1:10.30  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Caroline Gauer            FR THNO                 1:16.78    1:12.18  
 18 Aubrey Bennett            JR SOPT                 1:13.99    1:13.54  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Audrey Fox                SR CASC                 1:17.23    1:13.64  
 20 Caroline Sullivan         JR Ghs                  1:13.52    1:14.13  
 21 Meredith Ball             FR Ghs                  1:17.46    1:16.17  
 22 Sydney Sanders            SO CASC                 1:20.41    1:16.85  
 23 Zoey Twigg                FR DANV                 1:23.31    1:17.36  
 24 Haylee Romalia            SO SOPT                 1:22.98    1:21.36  
 25 Tailar Daugherty          JR   WV                 1:28.55    1:28.64  
 26 Layla Hassar              FR NPUT                 1:44.87    1:43.91  
 27 Jenna Mason               SO   WV                 1:45.27    1:44.25  
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Elle Gilkerson            SR PFLD                 1:06.10    1:05.78  
  2 Caroline Glaze            SR CASC                 1:10.03    1:07.38  
  3 Taylor Brackney           FR PFLD                 1:08.75    1:08.37  
  4 Erika Becker              SR AVON                 1:10.35    1:08.97  
  5 Grace Brackney            JR PFLD                 1:10.66    1:10.36  
  6 Kallie Pastore            FR SOPT                 1:10.58    1:11.21  
  7 Josie Hutcheson           JR SOPT                 1:10.64    1:12.53  
  8 Olivia Glaeser            JR CASC                 1:16.15    1:14.22  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Madison Myers             JR THNO                 1:13.81    1:14.49  
 10 Audrey Petree             JR DANV                 1:17.86    1:14.78  
 11 Rilee Jones               FR AVON                 1:18.16    1:14.96  
 12 Eleanor Thompson          JR CASC                 1:17.55    1:15.90  
 13 Paige Kaiser              SR Ghs                  1:22.15    1:18.75  
 14 Grace Elmore              SR NPUT                 1:20.44    1:18.83  
 15 Kaitlyn Boyll             SR THSO                 1:22.71    1:18.87  
 16 Reese Kisner              FR DANV                 1:24.40    1:19.65  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sydney Anderson           SR Ghs                  1:23.17    1:21.62  
 18 Gillian Monnett           SR Ghs                  1:20.79    1:21.73  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Julia Simon               FR DANV                 1:25.22    1:23.88  
 20 Jillian Burke             FR THSO                 1:24.71    1:24.04  
 21 Natalie White             SR AVON                 1:31.00    1:25.28  
 22 Chloe Tomaw               SO SOPT                 1:33.98    1:32.30  
 23 Sadie Herring             JR   WV                 1:32.31    1:35.00  
 24 Maya McNichols            FR THNO                 1:34.99    1:44.91  
 25 Kelsey Croft              FR THNO                 2:00.85    1:55.64  
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Terre Haute South Vigo                            3:49.66    3:46.40  
     1) Demme Hancewicz FR              2) Macey Mong SR                  
     3) Lyric Irish FR                  4) Haley Sakbun JR                
  2 Plainfield                                        3:41.99    3:49.16  
     1) Nicole Abell SO                 2) Megan Siereveld FR             
     3) Hallie Meier SO                 4) Josie Heyob SO                 
  3 Terre Haute North Vigo                            3:50.33    3:49.67  
     1) Anne Demchak JR                 2) Nevaeh Lauritzen JR            
     3) Jessica Breitweiser SR          4) Madison Myers JR               
  4 Cascade                                           4:09.21    4:00.24  
     1) Kiara McGuyre SR                2) Rebekah Mosier SR              
     3) Victoria Potters SR             4) Madison Goff SO                
  5 Avon                                              3:53.53    4:01.37  
     1) Kamryn Elder SR                 2) Kali Hutchek SO                
     3) Abby Sandala JR                 4) Morgan Bondurant SO            
  6 Danville Community                                4:09.72    4:03.30  
     1) Audrey Petree JR                2) Payton Friedrich SO            
     3) Grace Lucas SO                  4) Katie DiBenedetto SR           
  7 South Putnam                                      4:13.30    4:08.34  
     1) Sammi Jones SR                  2) Alex Steffy SR                 
     3) Josie Hutcheson JR              4) Caitlyn Phillips SO            
  8 Greencastle High School                           3:53.67    4:13.12  
     1) Brooke Boswell JR               2) Caroline Sullivan JR           
     3) Caroline Gooch SO               4) Paige Kaiser SR                
-------------------------------------------------------------------------
  9 North Putnam                                      4:16.82    4:20.49  
     1) Wyleigh Thomas JR               2) Keaton Burress SO              
     3) Graci Hollis FR                 4) Grace Elmore SR                
 10 West Vigo                                         4:50.14    5:00.89  
     1) Jaydah Holmes SO                2) Erin Murphy JR                 
     3) Madysen Lindsay SO              4) Hailey Kane JR