Licensed to IHSAA Championship Meet HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/6/2021 04:07 PM
               Warsaw High School - Girls - 2/4/2021 to 2/6/2021               
                              Warsaw High School                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Warsaw Community                                  2:02.56    1:55.76   40  
     1) Rachel Doyle JR                 2) Macelyn Marcuccilli JR         
     3) Maddy Morgan SR                 4) Lily Boston SR                 
  2 Columbia City                                     2:02.14    1:59.42   34  
     1) Grace Schaekel SO               2) Emma Johnson FR                
     3) Morgan Poling SR                4) Caroline Klimek SR             
  3 Culver Academies                                  2:02.57    2:01.62   32  
     1) Celeste Gram FR                 2) Evelyn Tabor JR                
     3) Karilyn Teglia FR               4) Megan Gifford FR               
  4 Plymouth                                          2:03.51    2:02.67   30  
     1) Lucy Keirn SO                   2) Rachel Jacobs SR               
     3) Marley Houin SO                 4) Summer South JR                
  5 Cass                                              2:05.97    2:04.55   28  
     1) Liberty Scott SO                2) Delaney Zeck SR                
     3) Maci Garland FR                 4) Haley Miller FR                
  6 Manchester                                        2:11.41    2:09.71   26  
     1) Kaesyn Lester JR                2) Halle Briner SR                
     3) Josie Briner SO                 4) Gracie Dale FR                 
  7 Tippecanoe Valley                                 2:13.00    2:12.22   24  
     1) Maddie Woodward JR              2) Makena Smith SO                
     3) Shayleigh Honeycutt JR          4) Kendall Craig FR               
  8 Oregon-Davis                                      2:39.48    2:35.53   22  
     1) Riley Ash SO                    2) Hannah Hickman JR              
     3) Kara Hickman SR                 4) Vivian Turner SO               
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Halle Briner              SR MANC                 1:58.45    1:57.77   20  
  2 Makenna Beall             JR ROCH                 2:06.00    2:01.59   17  
  3 Emily Heim                JR CUAC                 2:01.39    2:02.76   16  
  4 Marissa Howett            FR WARS                 2:03.82    2:04.78   15  
  5 Evin Devito               SR COCT                 2:14.86    2:08.42   14  
  6 Gracie Willig             JR WARS                 2:06.98    2:08.49   13  
  7 Gracie Scholl             SR WARS                 2:09.02    2:09.56   12  
  8 Eleanor Shank             SR ROCH                 2:16.47    2:18.97   11  
B - Final
  9 Ashleigh Hoskins          JR COCT                 2:16.87    2:14.17    9  
 10 Anna Satorius             SR CUAC                 2:18.28    2:17.39    7  
 11 Alexandra Kozak           SR CUAC                 2:21.85    2:17.60    6  
 12 Kendall Craig             FR TIPP                 2:17.41    2:18.54    5  
 13 Raven Gritton             SR PLYM                 2:18.44    2:18.66    4  
 14 Rachel Jacobs             SR PLYM                 2:19.22    2:21.72    3  
 15 Annali Morgan             SO CASS                 2:26.58    2:24.68    2  
 16 Zoe Seward                SO ROCH                 2:27.51    2:25.34    1  
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Josie Briner              SO MANC                 2:20.88    2:16.68   20  
  2 Karilyn Teglia            FR CUAC                 2:21.69    2:22.59   17  
  3 Megan Gifford             FR CUAC                 2:26.80    2:25.23   16  
  4 Mariana Malagon           JR WARS                 2:27.34    2:25.54   15  
  5 Emma Johnson              FR COCT                 2:29.17    2:29.22   14  
  6 Maddy Morgan              SR WARS                 2:28.01    2:29.77   13  
  7 Delaney Zeck              SR CASS                 2:31.57    2:30.79   12  
  8 Morgan Howett             SO WARS                 2:33.80    2:35.71   11  
B - Final
  9 Morgan Poling             SR COCT                 2:35.58    2:28.70    9  
 10 Elana Bode                JR ROCH                 2:35.45    2:33.55    7  
 11 Evelyn Tabor              JR CUAC                 2:35.93    2:33.94    6  
 12 Shayleigh Honeycutt       JR TIPP                 2:34.91    2:35.97    5  
 13 Lucy Keirn                SO PLYM                 2:39.33    2:40.93    4  
 14 Emily Chan                JR PION                 2:42.51    2:41.97    3  
 15 Maci Garland              FR CASS                 2:48.90    2:43.76    2  
 16 Elizabeth Swango          SR ROCH                 2:47.47    2:47.94    1  
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Autumn Baumgartner        SR CUAC                   25.15      24.33   20  
  2 Macelyn Marcuccilli       JR WARS                   25.74      25.52   17  
  3 Caroline Klimek           SR COCT                   26.11      26.17   16  
  4 Lily Boston               SR WARS                   26.86      26.19   15  
  5 Madi Johnson              SR WARS                   26.86      27.01   14  
  6 Grace Schaekel            SO COCT                   27.41      27.33   13  
  7 Mackenzie Youvan          JR CUAC                   27.14      27.46   12  
  8 Summer South              JR PLYM                   27.28      27.50   11  
B - Final
  9 Aumrie Weiss              JR PLYM                   28.03      27.37    9  
 10 Ella Hunter               SO NORF                   27.89      27.85    7  
 11 Vivian Turner             SO   OD                   28.00      27.92    6  
 12 Camila Hernandez          SR CUAC                   28.85      28.26    5  
 13 Kieran Gritton            FR PLYM                   29.41      28.86    4  
 14 McKendyll Bradley         SO ROCH                   29.31      28.97    3  
 15 Haley Miller              FR CASS                   29.31      29.06    2  
 16 Madilyn Calloway          JR ROCH                   29.29      29.87    1  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                 Semis     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Grace Ulrich              SR PION                  320.60     443.25   20  
  2 Claire Feick              JR CUAC                  252.90     372.70   17  
  3 Claudia Marohn            SR PLYM                  258.00     354.50   16  
  4 Liberty Scott             SO CASS                  219.15     301.10   15  
  5 Maggie Bradway            SR PLYM                 2013.45     293.05   14  
  6 Xinran Ma                 SR CUAC                  192.50     262.85   13  
  7 Shayleigh Honeycutt       JR TIPP                  183.60     260.25   12  
  8 Madi Hauptmann            FR PLYM                  183.50     253.55   11  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Josie Briner              SO MANC                 1:01.68      59.36   20  
  2 Karilyn Teglia            FR CUAC                 1:03.44    1:03.55   17  
  3 Megan Gifford             FR CUAC                 1:05.41    1:04.36   16  
  4 Marley Houin              SO PLYM                 1:04.92    1:05.68   15  
  5 Maddy Morgan              SR WARS                 1:07.12    1:06.62   14  
  6 Ashleigh Hoskins          JR COCT                 1:07.70    1:07.62   13  
  7 Lorna Apt                 FR CUAC                 1:07.84    1:07.77   12  
  8 Isabella Riffle           SO ROCH                 1:10.14    1:09.27   11  
B - Final
  9 Morgan Poling             SR COCT                 1:10.52    1:08.26    9  
 10 Azlynn Taylor             SO WARS                 1:12.34    1:10.06    7  
 11 Makena Smith              SO TIPP                 1:12.62    1:11.19    6  
 12 Morgan Howett             SO WARS                 1:12.76    1:12.24    5  
 13 Maci Garland              FR CASS                 1:15.35    1:16.46    4  
 14 Kyleigh Kara              SO PLYM                 1:16.83    1:18.18    3  
 15 Elizabeth Swango          SR ROCH                 1:22.21    1:18.38    2  
 16 Mackenzie Robinson        JR PION                 1:19.77    1:20.86    1  
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Autumn Baumgartner        SR CUAC                   55.29      53.82   20  
  2 Marissa Howett            FR WARS                   57.32      57.17   17  
  3 Caroline Klimek           SR COCT                   57.67      57.29   16  
  4 Gracie Scholl             SR WARS                   58.82      58.87   15  
  5 Elana Bode                JR ROCH                   59.57      59.12   14  
  6 Mackenzie Youvan          JR CUAC                   59.74      59.29   13  
  7 Summer South              JR PLYM                   59.79    1:00.02   12  
  8 Anne Curtis               SO CUAC                 1:00.83    1:00.47   11  
B - Final
  9 Aumrie Weiss              JR PLYM                 1:01.84    1:00.36    9  
 10 Madi Johnson              SR WARS                 1:00.83    1:00.60    7  
 11 Melody Hisey              SO ROCH                 1:04.97    1:00.96    6  
 12 McKendyll Bradley         SO ROCH                 1:03.95    1:02.36    5  
 13 Emily Chan                JR PION                 1:02.03    1:02.58    4  
 14 Rebecca Bruss             SR WABS                 1:03.72    1:03.44    3  
 15 Kendall Craig             FR TIPP                 1:05.44    1:04.68    2  
 16 Haley Miller              FR CASS                 1:06.93    1:04.96    1  
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Emily Heim                JR CUAC                 5:35.36    5:34.25   20  
  2 Rachel Doyle              JR WARS                 5:42.96    5:41.48   17  
  3 Gracie Willig             JR WARS                 5:45.82    5:47.64   16  
  4 Evin Devito               SR COCT                 6:03.17    5:53.55   15  
  5 Elizabeth Stone           SR WARS                 5:55.60    5:59.20   14  
  6 Lorna Apt                 FR CUAC                 6:05.83    6:05.17   13  
  7 Raven Gritton             SR PLYM                 6:08.42    6:08.01   12  
 -- Makenna Beall             JR ROCH                 5:40.99         DQ  
B - Final
  9 Eleanor Shank             SR ROCH                 6:11.72    6:05.18    9  
 10 Anna Satorius             SR CUAC                 6:15.31    6:07.18    7  
 11 Zoe Seward                SO ROCH                 6:40.38    6:35.76    6  
 12 Izzie Wray                FR PLYM                 6:44.51    6:43.27    5  
 13 Annali Morgan             SO CASS                 6:46.73    6:48.79    4  
 14 Hannah Plauschin          JR CASS                 7:04.45    6:50.09    3  
 15 Kendall Hlebasko          FR CASS                 7:18.55    7:13.76    2  
 16 Ava Craig                 SR TIPP                 7:19.77    7:22.45    1  
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Warsaw Community                                  1:48.75    1:43.14   40  
     1) Macelyn Marcuccilli JR          2) Marissa Howett FR              
     3) Madi Johnson SR                 4) Lily Boston SR                 
  2 Culver Academies                                  1:46.02    1:43.20   34  
     1) Emily Heim JR                   2) Mackenzie Youvan JR            
     3) Megan Gifford FR                4) Autumn Baumgartner SR          
  3 Columbia City                                     1:52.32    1:49.28   32  
     1) Evin Devito SR                  2) Morgan Poling SR               
     3) Ashleigh Hoskins JR             4) Caroline Klimek SR             
  4 Rochester Community                               1:51.39    1:50.02   30  
     1) Isabella Riffle SO              2) McKendyll Bradley SO           
     3) Elana Bode JR                   4) Makenna Beall JR               
  5 Plymouth                                          1:58.57    1:53.78   28  
     1) Aumrie Weiss JR                 2) Kieran Gritton FR              
     3) Rachel Jacobs SR                4) Raven Gritton SR               
  6 Manchester                                        1:57.45    1:55.58   26  
     1) Josie Briner SO                 2) Kaesyn Lester JR               
     3) Gracie Dale FR                  4) Halle Briner SR                
  7 Tippecanoe Valley                                 1:58.12    1:56.93   24  
     1) Makena Smith SO                 2) Kendall Craig FR               
     3) Maddie Woodward JR              4) Shayleigh Honeycutt JR         
  8 Pioneer                                           1:59.03    1:57.96   22  
     1) Chloe Chan FR                   2) Mackenzie Robinson JR          
     3) Lane Hood FR                    4) Emily Chan JR                  
B - Final
  9 Wabash                                            2:00.78    1:59.63   18  
     1) Rebecca Bruss SR                2) Lacey Crist SR                 
     3) Madison Inman SO                4) Abigale Boggs SO               
 10 Oregon-Davis                                      2:10.78    2:09.29   14  
     1) Hannah Hickman JR               2) Kara Hickman SR                
     3) Riley Ash SO                    4) Vivian Turner SO               
 11 Cass                                              2:08.83    2:15.38   12  
     1) Laura Hughes SR                 2) Clara Licklider JR             
     3) Aleya Mygrant JR                4) Lexi Freeman SO                
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Rachel Doyle              JR WARS                 1:03.12    1:02.88   20  
  2 Mariana Malagon           JR WARS                 1:06.50    1:05.94   17  
  3 Lucy Keirn                SO PLYM                 1:07.24    1:07.57   16  
  4 Celeste Gram              FR CUAC                 1:10.17    1:08.32   15  
  5 Rebecca Bruss             SR WABS                 1:10.04    1:09.32   14  
  6 Grace Schaekel            SO COCT                 1:10.76    1:10.23   13  
  7 Anne Curtis               SO CUAC                 1:09.83    1:10.25   12  
  8 Liberty Scott             SO CASS                 1:11.29    1:13.59   11  
B - Final
  9 Alexandra Kozak           SR CUAC                 1:13.79    1:11.13    9  
 10 Sarah Barker              JR WARS                 1:12.71    1:13.77    7  
 11 Grace Martin              FR PLYM                 1:20.61    1:20.39    6  
 12 Madilyn Calloway          JR ROCH                 1:18.97    1:20.71    5  
 13 Olivia Wilson             SO TIPP                 1:24.10    1:21.05    3.5
 13 Rilynn Ames               SO PLYM                 1:22.96    1:21.05    3.5
 15 Ava Craig                 SR TIPP                 1:21.97    1:21.84    2  
 16 Isabella Riffle           SO ROCH                 1:23.82    1:25.94    1  
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Halle Briner              SR MANC                 1:06.76    1:05.25   20  
  2 Chloe Chan                FR PION                 1:14.50    1:12.11   17  
  3 Macelyn Marcuccilli       JR WARS                 1:13.37    1:12.53   16  
  4 Delaney Zeck              SR CASS                 1:15.16    1:14.81   15  
  5 Marley Houin              SO PLYM                 1:15.58    1:15.29   14  
  6 Emma Johnson              FR COCT                 1:15.38    1:15.45   13  
  7 Anna Bazzoni              SO WARS                 1:17.37    1:17.12   12  
  8 Makena Smith              SO TIPP                 1:19.07    1:18.29   11  
B - Final
  9 Evelyn Tabor              JR CUAC                 1:19.46    1:19.39    9  
 10 Jocelyn Whitaker          SO WARS                 1:19.74    1:20.29    7  
 11 Ella Hunter               SO NORF                 1:20.36    1:20.43    6  
 12 Rachel Jacobs             SR PLYM                 1:23.75    1:23.15    5  
 13 Lacey Crist               SR WABS                 1:26.52    1:25.56    4  
 14 Erin Zhu                  FR CUAC                 1:24.56    1:26.62    3  
 15 Quinn Bird                FR CUAC                 1:29.89    1:27.17    2  
 16 Sophie Wray               FR PLYM                 1:27.49    1:29.21    1  
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Culver Academies                                  3:49.28    3:45.41   40  
     1) Emily Heim JR                   2) Karilyn Teglia FR              
     3) Mackenzie Youvan JR             4) Autumn Baumgartner SR          
  2 Warsaw Community                                  4:01.74    3:53.17   34  
     1) Marissa Howett FR               2) Lily Boston SR                 
     3) Gracie Scholl SR                4) Mariana Malagon JR             
  3 Rochester Community                               4:27.66    3:59.20   32  
     1) Elana Bode JR                   2) McKendyll Bradley SO           
     3) Isabella Riffle SO              4) Makenna Beall JR               
  4 Plymouth                                          4:09.26    4:03.08   30  
     1) Aumrie Weiss JR                 2) Raven Gritton SR               
     3) Summer South JR                 4) Marley Houin SO                
  5 Columbia City                                     4:14.85    4:10.85   28  
     1) Evin Devito SR                  2) Emma Johnson FR                
     3) Grace Schaekel SO               4) Ashleigh Hoskins JR            
  6 Wabash                                            4:45.81    4:32.87   26  
     1) Rebecca Bruss SR                2) Madison Inman SO               
     3) Lacey Crist SR                  4) Abigale Boggs SO               
  7 Tippecanoe Valley                                 5:07.62    4:59.09   24  
     1) Ava Craig SR                    2) Katelyn Lowman JR              
     3) Alejandra Jimenez SO            4) Olivia Wilson SO               
  8 Pioneer                                           5:11.70    5:08.44   22  
     1) Esther McKaig SR                2) Emma Elliott FR                
     3) Ayla Depoy FR                   4) Keigen Reno SR                 
B - Final
  9 Manchester                                        5:36.77    5:20.30   18  
     1) Evyn Fox FR                     2) Ella Clifford SO               
     3) Emma Ulrey FR                   4) Adia Selleck FR