Page 10 - 2010-11 Girls Golf State Finals Program
P. 10

First Round

                         Pairings & Tee Times



       1st Tee   (Starting on the “Middle Nine”)  10th Tee  (Starting on the “Road Nine”)
       Time   Name (Grade) School                                          Time   Name (Grade) School
       8:30 a.m.   Sydney Bailey (12) South Central (UM)  8:30 a.m.   Sibil Gill (11) Western
              Chelsea Mattingly (12) Ben Davis     Kennedy Windlan (10) Yorktown
              Kayla Katterhenry (10) Castle        Krista Zurcher (12) Wawasee
       8:39 a.m.   Monica Park (12) Zionsville  8:39 a.m.   Morgan Hayes (12) Noblesville
              Shelby Williams (11) Plainfield      Tanya Schrock (11) Fairfield
              Katie Kirschner (12) Ben Davis       Elizabeth Burnell (12) Valparaiso
              Lexie Crutchfield (12) Connersville     Katherine Hale (11) Indpls. Cathedral
       8:48 a.m.   Ellen Hosking (12) Zionsville  8:48 a.m.   Haley Kluth (9) Noblesville
              Haley King (12) Elkhart Memorial     Brittany Ginerich (11) Fairfield
              Mary Katherine Slattery (12) Marquette Catholic     Elizabeth Gorski (11) Valparaiso
              Mattie Lindner (11) Lebanon          Karli LaGrotte (9) Indpls. Cathedral
       8:57 a.m.   Lucy Stevens (9) Zionsville  8:57 a.m.   Shannon Collyer (11) Noblesville
              Chanice Young (12) Evansville Reitz     Claire Doriot (12) Fairfield
              Rachel Welker (11) Terre Haute North     Lindsey Holmes (12) Valparaiso
              Janice Baumberger (12) Franklin Central     Christie Cates (11) Indpls. Cathedral
       9:06 a.m.   Mackenzie Hoge (12) Zionsville  9:06 a.m.   Heather Hayes (10) Noblesville
              Ryleigh Waltz (10) Union County      Mary Shipley (10) Fairfield
              Elizabeth Carlson (11) Fremont       Susan Friedlander (10) Valparaiso
              Kamryn Klawitter (12) Munster        Christine White (12) Indpls. Cathedral
       9:15 a.m.   Tricia Flynn (11) Zionsville  9:15 a.m.   Brenna Obergfell (11) Noblesville
              Kylie Kern (12) Kokomo               Allison Hostetler (12) Fairfield
              Natalie Schmett (12) Evansville North     Harley Dubsky (9) Valparaiso
              Allyson Hackman (11) Brownstown Central     Molly Ward (11) Indpls. Cathedral
       9:24 a.m.   Emily Morris (10) Columbus North  9:24 a.m.   Katie Schmitt (11) Washington
              Abbey Gleixner (11) Roncalli         Jamie Geitner (9) Center Grove
              Jessica Cordell (11) Richmond        Taylor Backes (12) Carmel
              Sadey Gamble (12) East Noble         Kelsey St. John (11) Hamilton Southeastern
       9:33 a.m.   Jaewon Jung (11) Columbus North  9:33 a.m.   Mikala Barber (11) Washington
              Catherine Gaughan (11) Roncalli      Jessica Geitner (10) Center Grove
              Haley Owens (10) Richmond            Makenzie Curtis (9) Carmel
              Conner Handshoe (12) East Noble      Katie Mellott (12) Hamilton Southeastern
       9:42 a.m.   Sydney Cox (12) Columbus North  9:42 a.m.   Blythe Wildridge (11) Washington
              Coleen Gaughan (11) Roncalli         Holly Paddack (10) Center Grove
              Erin Ingram (10) Richmond            Elise Kelner (12) Carmel
              Brittany Wyatt (12) East Noble       Mary Ellen Romero (9) Hamilton Southeastern
       9:51 a.m.   Allie Smith (11) Columbus North  9:51 a.m.   Malina Padgett (12) Washington
              Anna Gleixner (11) Roncalli          Elaina Mellott (11) Center Grove
              Ashlyn Brown (12) Richmond           Brooke McKay (12) Carmel
              Anna Pasquali (12) East Noble        Anne Leighty (11) Hamilton Southeastern
       10:00 a.m.   Erinn Sutton (12) Columbus North  10:00 a.m.   Larren McDonald (12) Washington
              Jamie Caylor (12) Roncalli           Sydney Clute (11) Center Grove
              Trisha Witherby (12) Richmond        Brianna Midkiff (11) Carmel
              Katie Sharp (10) East Noble          Brooke Beegle (11) Hamilton Southeastern
       10:09 a.m.   Emily Song (9) Penn     10:09 a.m.   Katie Reynolds (12) DeKalb
              Sammie Summerline (10) Indpls. Bishop Chatard     Jennifer Kattalia (10) Chesteron
              Maria Krempp (12) Jasper             Lindsey Burklow (9) Lafayette Jefferson
              Shelby Wilson (12) Martinsville      Kelly Morgan (10) Evansville Memorial
       10:18 a.m.   Katie Willenbrink (9) Penn  10:18 a.m.   Kristen Konieczki (10) DeKalb
              Christian Williams (11) Indpls. Bishop Chatard     Emily DeLache (11) Chesteron
              Allison Neuhoff (11) Jasper          Brittaney Evans (12) Lafayette Jefferson
              Katherine Habbel (12) Martinsville     Taylor Hinton (11) Evansville Memorial
       10:27 a.m.   Anastasia Carter (11) Penn  10:27 a.m.   Barbie Snyder (11) DeKalb
              Cathy Doyle (12) Indpls. Bishop Chatard     Stephanie Drake (11) Chesterton
              MeKenzie Hilsmeyer (10) Jasper       Kate Burklow (11) Lafayette Jefferson
              Molly English (11) Martinsville      Kaylee Huelsing (11) Evansville Memorial
       10:36 a.m.   Deanna Song (11) Penn   10:36 a.m.   Allison Fox (12) DeKalb
              Maggie Dodson (12) Indpls. Bishop Chatard     Marissa Kroeger (10) Chesteron
              Annie Getzin (9) Jasper              Melissa Kerfoot (11) Lafayette Jefferson
              Mariah Richardson (11) Martinsville     Maria Farnsley (11) Evansville Memorial
       10:45 a.m.   Kari Bellville (9) Penn  10:45 a.m.   Allison Curtis (12) DeKalb
              Paige Crafton (11) Indpls. Bishop Chatard     Kelly Grassel (11) Chesteron
              Allyson Horney (12) Jasper           Regan Pittard (12) Lafayette Jefferson
              Jaclyn Schindler (12) Martinsville     Dana Hayden (12) Evansville Memorial
     10                    IHSAA - Pure Spirit.  Pure Sport.  Pure INDIANA!
   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15